Przejdź do treści
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zachęcaj i Wpłacaj! - dofinansowanie w ramach konkursu NOWEFIO 2021

2021-06-17 · Aktualności

Nasz projekt stanowi odpowiedź na problem, jakim jest niewystarczające korzystanie przez polskie organizacje pozarządowe z rozwiązań w sferze fundraisingu, z naciskiem na prowadzenie tego typu działań on-line. Nadrzędnym celem projektu jest zatem wykreowanie i stworzenie środowiska, które umożliwi wszystkim zainteresowanym organizacjom pozarządowym efektywne korzystanie z narzędzia IT, jakim jest platforma Wplacam.ngo.pl, a tym samym - pozyskiwanie darczyńców, wspomaganie płynności finansowej organizacji oraz poprawę jakości zarządzania tą organizacją.

Realizacja zadania ma na celu wprowadzenie rozwiązań z obszaru FinTech (nowoczesne technologie w obszarze finansowym), które oparte są o rozwój usługi wplacam.ngo.pl i przebiegać będzie na 2 płaszczyznach:

  1. część technologiczna – przeprowadzenie działań o charakterze technologicznym, których celem jest stworzenie spójnego i intuicyjnego interfejsu użytkownika. W ramach prac technicznych wprowadzone zostaną nowe, innowacyjne funkcjonalności serwisu
  2. część edukacyjna – przeprowadzenie działań o charakterze edukacyjno-promocyjnym, których celem jest wzmocnienie kompetencji praktycznych i poziomu wiedzy NGO z zakresu tworzenia i rozwijania strategii fundrisingowych, przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii.

Proponowane przez nas przedsięwzięcie ma charakter kompleksowego rozwiązania FinTech dla organizacji pozarządowych, które nie ogranicza się wyłącznie do umożliwienia przyjmowania darowizn, a pozwala na pobieranie odpłatności za usługi i towary, jakie organizacje pozarządowe oferują swoim odbiorcom w ramach odpłatnej działalności pożytku publicznego. Wdrożenie rozwiązań o charakterze stricte systemowym ma na celu wzmocnienie kompetencji organizacji pozarządowych w zakresie pozyskiwania zewnętrznych źródeł finansowania działalności oraz zarządzania zewnętrznymi zasobami finansowymi.

Zadanie zrealizowane zostanie w ramach:

  • Priorytetu 4: Wzmocnienie kompetencji organizacji obywatelskich
  • Obszaru tematycznego: Systemowa poprawa zarządzania w organizacjach obywatelskich, budowanie struktur, tworzenie i doskonalenie zasobów, tworzenie i rozwijanie strategii działania organizacji, w tym strategii fundraisingowych.

Zadanie dofinansowane ze środków Narodowego Instytutu Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach konkursy NOWEFIO 2021.

pliki do pobrania
back to top